| anonimusss12 a întrebat:

Sall Cine imi poate explica si mie cum se fac plecarea de pe loc si plecarea din rampa la benzina Am facut scoala de soferi pe diesel si acum am masina pe benzina dar vreau sa fac totul corect. Astept pareri

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fix la fel ca și la diesel. Nu e nicio diferență.

| Catany13 a răspuns:

Ti piciorul pe pedala de frana bagi in viteza 1 si dai drumul usor la ambreiaj pana simti ca incepe sa tremure putin masina apoi iei piciorul de pe frana si apesi acceleratia, dar sa nu bruschezi! Iti recomand sa exersezi de cateva ori pe zi intr-un spatiu retras pana iti intrii in mana! Chiar daca iti moare motorul nu e nici o problema exersezi pana prinzi punctul! Cat despre o rampa daca vrei sa mergi inainte si masina merge in spate (vorbim de o rampa mica) csnf sjungi in capatul rampei o lasi in viteza 1 si patinezi usor ambriajul, dai drumul putin la pedala cat sa vrea sa plece de pe loc, astfel o vei tine pe loc atat timp cat va trebui sa te asiguri stanga dreapta

P.S: NU PATESTE NIMIC MASINA DACA PROCEDEZI ASA! Funda?