| pyty12 a întrebat:

am un opel astra h 1.7 cdti si am o problema cu boxele pe spate nu se mai aud deloc setarile pe bord sunt bune.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

La defectul asta sunt mai multe posibilitati.CD-play-erul este original? Setarile din bord(fata-spate)sunt pe mijloc?

Apoi e mai greu:
-verificare mufe boxe(CD-play-erul trebuie scos din locas)
-verificare fire: mufa--->boxe
-verificare boxe cu un ohmmetru(instrument de masura)

Acum nu mai ramane de verificat decat etajul final(CI) din CD-play-er.Etajul consta de obicei in doua circuite integrate(CI)spacializate: unul pentru boxe fata celalalt boxe spate. Daca nu te pricepi un service te scoate din necaz.Asta in cel mai rau caz!thumbs up

| pyty12 explică (pentru stlucian):

Da cd-player-ul este original si setarile pe bord sunt la mijloc

| stlucian a răspuns (pentru pyty12):

Asa?:

http://www.pieseauto.ro/......50205.html

http://www.pieseauto.ro/......23445.html

pentru al scoate trebuie folosite 2 suribelnite subtiri pe aceiasi parte sau ambele sus si apoi jos(deblocheaza ceva cleme) din gaurile prevazute.

Apoi verifica ce am scris mai sus.

| pyty12 explică (pentru stlucian):

Cel din primul link este cd-player-ul meu...

| stlucian a răspuns (pentru pyty12):

Click pe poza si in a doua ceva mai jos o sa vezi clemele laterale.