| RazvanGRS a întrebat:

am un scuter malaguti firefox f15 si nu prea merge bine adica in sensul ca scoate un fum alb si nu trage bine cum tragea inainte eu am zis ca poate e de la piston si de la segmenti poate sa fie si de la altceva?! Va rog raspunsuri urgente

Răspuns Câştigător
| Koss01 a răspuns:

Ok o sa iti spun toate variantele cea mai rea varianta cum am patit si eu este sa se fi dus saiba de la ambielaj si unul nou este 1600lei sau sa faci din 2 ambielaje unul bun ar ajunge 600lei si asta este cea mai buna varianta a doua varianta este sa fie dus segmentii si sigur is dusi daca scoate fum alb si daca zici ca nu mai trage bine s-ar putea sa fie varianta cu ambielaju eu am un aprilia sport cyti 200 cm si chestia cu ambielajul am patit-o dar mai am o intrebare in bord iti indica ceva?

| RazvanGRS explică (pentru Koss01):

Numi indica nimic da numi mere nici radiatoru si numi raceste si eu cred ca de la segmenti este pentru ca azi am umblat la reglaje si nu mai scate fum rau si trage bine da tot e motoru puturos a si nu prrea are compreesie adica are da nu cum trebuie

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Salut
Dacă îți scoate mult fum pe toba înseamna ca consuma ulei mai mult decât trebuie, daca motorul are compresie nu s-au stricat segmenții

| alexanonimu a răspuns:

Uleiul si segmentii dar cel mai sigur segmentii dar vezi si uleiul mai completeazal

| 666Belial666 a răspuns:

Dacă îți scoate mult fum pe toba înseamna ca consuma ulei mai mult decât trebuie, daca motorul are compresie nu s-au stricat segmenții.
Bafta!