| DaniTDCI a întrebat:

daca am o bujie mai mare decat cea normala(facuta de strungar) si pus distantiere de oarece filetul e mai lung decat cel stock,din acest moment am nivelul in camera de ardere marit, din aceasta cauza motorul nu trage aproape deloc si nici nu prinde viteza?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Astfel de „artificii" rareori au șansa să aducă un plus motorului, dimpotrivă.
Nu ai nici etanșeitatea pe care o are o bujie „stock", nici aceeași poziție a electrozilor în camera de ardere și cel mai probabil nici aceeași parametri termici ai scânteii. Cum ai vrea să meargă măcar la fel, dacă nu mai bine, motorul tău?!?