| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

vreau sa cumpar o toba sport pentru logan 1.4(+GPL)
Trebuie neaparat sa-i pun si filtru sport
Si daca stiti cum se monteaza?

! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se aude bine toba, indiferent ca ai filtru sport sau nu.
Tobele sport in general trebuie sudate de teava vechii tobe finale.
Se poate folosi sudura cu electrozi, fiind cea mai utilizata, autogen in unele cazuri, sau TIG.
Cred ca va trebui sa decupezi putin si din bara, sa incapa capatul tobei, si sa improvizezi o prindere.

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Nu te complica cu filtru sport. Daca ecu/computerul nu stie sa faca noul amestec bine va fumega in prostie. Daca pui filtru sport trebuie sa dai drumul la gaz mai tare carei ntra in injectoare. Ceea ce rezulta crestere cai putere si fortare motor.

Dar o toba sport va face un sunet mai frumos, mai apasator dar nu vor creste caii. Asadar nu e obligatoriu si filtrul.

| ExprimareLibera a răspuns:

Pune-i si neoane si vopsește jantele cu portocaliu.
Bine că are si gpl, să fie tuning-ul complet.