| Droghh a întrebat:

.. Vreau sa imi iau un atv dar nu stiu de care. As vrea unul mai mare, care sa pot merge cu el pe asfalt si pe drum de tara, bolovani, padure, munte. am inteles ca daca imi iau unul de teren nu o sa pot merge cu el pe asfalt pentru ca o sa imi plesneasca pneurile. Asa e? Am 13 ani. Funda cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema este ca nu poti circula legal pe drumurile publice, pentru aceasta trebuie sa ai cel putin 16 ani si permis de conducere categoria B1.

| Droghh explică (pentru Ioandelasal):

La mine in zona nu e politie.

| ombladon a răspuns (pentru Droghh):

Si cand te izbesti intr-o masina si o sa vina politia, ce o sa faci, o sa fugi?

| Droghh explică (pentru ombladon):

Pai nu merg ca disperatuu.

| ombladon a răspuns (pentru Droghh):

Nici nu e necesar, dar in caz de accident, chiar daca esti sau nu tu vinovat, tot tie iti face dosar penal+ca platesti si reparatiile masinii.