| utb865 a întrebat:

vreau sa va intreb mai ales cine are Logan chestiile alea pe unde intra aerul cald sau rece din bord alea care se rotesc cum pot sa le vopsesc marginile cu albastru am incercat cu spary dar nu se prindea ( sparayul nu era de uz casnic ) trebuie sa cumpar unu de uz casnic?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumperi spray de la un magazin de piese auto din ala pentru tabla e bun. Ideea e sa pregatesti bine plasticul, sa il freci cu ceva smirghel, apoi ai grija sa il cureti f f bine cu diluant si sa il lasi sa se usuce bine. Eu exact asa am facut si au deja vreo 6 ani si arata f bine, nu s au cojit nu s au decolorat

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumperi un burete abraziv de 800, un grund pentru plastic, si un spray de vopsea auto.
Tai o bucata din burete, o moi in benzina, si freci bine plasticul, pe toata suprafata ce urmeaza a fi vopsita. Le stergi bine apoi, le lasi sa se usuce si dai grundul. Dupa ce se usuca grundul, cu alta bucata de burete, de data asta fara benzina, slefuiesti din nou uniform, pe toata suprafata. Il stergi bine de praf (nu mai dai cu benzina), apoi dai vopseaua in 2-3 straturi subtirele.
Bineinteles, toata operatia se face cu gurile demontate.
Dupa metoda asta eu garantez ca tin mult si bine.