| adrian_4038 a întrebat:

Sall. vreau sa imi iau un motoscuter ce parere aveti de acesta
http://www.firstbike.ro/ViewMoto.aspx?d=1&c1=0&p=energic --57p455
ps. stiu ca first bike sunt de cct da vreau pareri de la cei care detin unul si daca nu ce imi recomandati avand in vedere ca ar fi primul scuter. funda si vot

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Scuterul va fi ok in primii 5000 de km pe asfalt si 3000 pe drumuri forestiere, de pamant, piatra, macadam etc. Dupa asta va incepe sa pice cate ceva dupa el! Daca vrie sa il tii un sezon, maxim doua este alegerea perfecta. Daca vrei sa il ai mai multi ani nu merita banii fiindca dupa al 3-lea an vei baga in el aproape pretul pe care l-ai dat initial pe scuter si eu zic ca nu merita, dar este alegerea ta, sunt banii tai! Daca mai adaugi si manopera si nu schimbi singur piesele... deja te duci la preturi de SF!

| alexutzu08 a răspuns:

E chinezesc.degeaba il iei ca e foarte defectuos.iti recomand sa te uiti pe www.bikeshop.ro sunt foarte multe.

| Dedrick a răspuns:

Am aceeasi parere.Toate scuterele noi(din magazin) sunt chinezarii. Daca vrei un scuter adevarat si bun, poti cauta pe www.4tuning.ro sau pe www.bikeshop.ro