| DayWalk3r a întrebat:

Sallut all, de curand mi-am achizitionat un scuter Yamaha, are un motor de 45 - 50 cm cubi ( nu stiu exact laughing ). Ieri cand ma plimbam cu el s-a aprins becul la ulei, si nu stiu exact ce ulei ii trebuie. Astept raspunsurile voastre cu ce ulei iar trebuii.

Răspuns Câştigător
| ChrystianSandu a răspuns:

Este pe benzina? Sau motorină? Ce fel de motor? Modelul scuterului. Du-te la un service sa iti spună ei.

| DayWalk3r explică (pentru ChrystianSandu):

Am intrebat deoarece nu am permis... laughing Ma plimb doar pe campii sau pe dealuri laughing

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Probabil este in 2T, deci iti trebuie ulei pentru motoare in 2T, in cel mai rau caz poti pune acelasi ulei de amestec care se foloseste la drujbe, dar ar fi recomandat sa cumperi un ulei bun 2T special pentru scutere...