| alynalin a întrebat:

Mi-am cumparat un scuter yamaha mbk si nu stiu ce ulei trebuie sa ii pun. imi puteti spune?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E in 2 sau in 4 timpi?

| OldSoul a răspuns:

Iti recomand sa ii pui ulei de amestec motul.

| wyttg3n a răspuns:

Ulei de amestec rosu!

| roketfire a răspuns:

Un ulei moto MOTUL este de preferat, in 2T www.scuter-mania.ro/lubrifianti-produse-chimice/ulei-2t

| categoriab a răspuns:

Daca este motor an doi tmpi ati recomand ule special de amestec an doi timpi al gasesti an ori care peco daca este motor an patru timpi tot din peco al poti lua doar sa specificati motorul si timpi recomandat ar fi uleiul de motor cel mai subtire mai ales pe timp de iarna

| angel74dm a răspuns (pentru categoriab):

Ce mama dracului înseamnă "an", "ati", "ule", "al", "ori care", "an", "al", "an"? La începutul şi sfârşitul unui cuvânt se scrie "î" din "i", doar în interiorul cuvântului este "â" din "a"... Şi asta din 2006!
Exemple: între, în, îmi, întoarcere, îţi, coborî, ocărî, precum şi când, rămânere, amânare, etc... Singurele cuvinte care se scriu cu "î" din "i" la mijlocul cuvântului sunt cele formate din două cuvinte, exemple: neîncredere, reîntoarcere, neîmplinit, reîmprospătare (dă tastă dreapta pe desktop şi vezi a doua opţiune, dacă ai windows în română), reînviat, etc...