| Gabriel_Toma_1998 a întrebat:

Salut,am un Hyundai Tucson 2021 NX4, in carte scrie becuri led,dar sunt leduri cu halogen, se retine certificatul daca pun leduri albe?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In care carte scrie led?
Daca schimbi becurile cu unele "de alta culoare ori intensitate", se retine certificatul de inmatriculare, primesti amenda, si ai 15 zile sa te prezinti la RAR pentru constatarea remedierii, altfel ramai fara drept de circulatie, pana cand te prezinti la RAR cu farurile cum au fost de fabrica, apoi la politie pentru a primi inapoi certificatul.

Răspuns utilizator avertizat