| ClaudiuM1997 a întrebat:

Salut. Am un passat b6 cu becuri halogen si un amic mi-o recomandat sa ii pun leduri pe faza scurta. Masina are lupe. E legal asa ceva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu este legal.
Inca nu au aparut leduri h7 omologate RAR pentru farurile concepute pentru halogen. Probabil e clar, si nu vor aparea niciodata.
Singurele leduri omologate pentru faruri sunt cele pentru masinile relativ noi, care au faruri cu led din fabrica.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegal sa schimbi sistemul de lumini, fara omologarea de catre RAR.
Daca esti prins fara omologare vei fi amendat.

| Frank51 a răspuns:

Nu este legal dar dacă e făcut ca la carte e mult mai eficient și mai ecologic...

| maphiotul a răspuns:

Am vorbit cu cineva din domeniu si mi-a zis ca doar dacă are lupe se pot pune led-uri fără probleme, ca și eu vreau sa imi pun dar nu am lupe.
Cel mai bine intrebi la RAR, dacă poți pune merită pentru ca o sa ai o lumină mult mai bună cu led-uri