| AlbertoO2001 a întrebat:

Salut.
Aș fi intresat de un aparat de spălat auto cu presiune și nu știu ce sa aleg.
Vreau sa spele cum spala cei de la spălătorie.
Întrebarea este.
Cam câți bari au pompele de la spălătorie?
Și ce recomandați?
Va mulțumesc mult

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am un spalator Parkside PHD A1 de 2400W si 170 bari, spala decent.
La spalatoriile serioase au o presiune in jur de 200 bari, dar debit mult mai mare decat au jucariile astea la 220v.
Cu Parkside-ul meu speli ok masina, dar unde ai de exemplu gainat, trebuie sa insisti.
Spalarea perfecta oricum nu iese nici la spalatorie doar din spuma si jet.
Cumpara un aparat de cati bani ai, alaturi de o spuma sau sampon bun, si o perie din microfibre.
Treci o data cu jetul peste tot, sa se duca praful, apoi arunci spuma pe ea, si cu peria disloci mizeria. La final o clatesti cu jet si iese perfect.
Eu am amestecat spuma activa cu un sampon cu ceara. De obicei o spal la viteza, nu stau sa o frec, si iese la fel ca la spalatoriile cu jetoane.