| Nicolae_Andrei_1992 a întrebat:

Salut.Acum cateva zile am cumparat un opel astra bertone.
Si am scos casetofonul pentru baga cablu rca, da am tras de casetofon am tras mai tare si s-a stins.
De atunci nu mai porneste decat cu contact (inainte pornea si fara ) in plus cand bag cheia in contact si dau de ea inapoi (nu inainte la | sau || ) se aprinde casetofonul. De ce? Ce s-a intamplat? Trebuie sa schimb ceva pe undeva?

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

N-ai pentru ce, funda?

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Probabil ai tensionat prea mult un fir, acesta deterioranduse in urma. Iti recomand un electrician auto, acesta ar fi singurul in masura pentru a da verdictul. Sfatul meu, scoate bornele 2/3minute, pentru a isi da reset.

| Nicolae_Andrei_1992 explică (pentru Începătorul988):

Multumesc o sa incerc cu bornele, daca nu o sa trec pe la un electrician

| Începătorul988 a răspuns (pentru Nicolae_Andrei_1992):

N-ai pentru ce, funda?