| CristiCbc a întrebat:

Salut.Acum vreo 2 ani am cumparat o mașina.Act de vanzare cumparare, fiscal tot.Am "trecut" masina la primarie si acum aș vrea sa o inmatriculez pe numele meu, dar problema e ca nu am scris nimic cu proprietarul la rubrica înstrăinat și am si actul de vanzare cumparare si fiscalul de atunci(am fost plecat din tara pana in prezent)Credeti ca aș putea sa o inmatriculez acum?

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut, da. O poti inmatricula, fix prin aceasta problema a trecut si bunicul meu acum cateva luni.

| CristiCbc explică (pentru Începătorul988):

Chiar dacă nu scrie nimic la rubrica Înstrăinat?

| Începătorul988 a răspuns (pentru CristiCbc):

Da. Bunicul meu a cumparat o masina, si primul proprietar al masinii era plecat din tara. Asa ca a facut doar vanzare cumparare, si nu a avut nici-o problema. A putut sa pastreze si numerele