| Negulescu_Andrei_1975 a întrebat:

Salut am 10000Euro si as vrea sa-mi cumpar un Cross bun de la KTM (mentionez ca am 14 ani) de care sa-mi cumpar 80cc sau de 150cc. Sau spuneti-mi voi big grin

dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Radu921 a răspuns:

Daca ai 14 ani vei circula numai pe circuite de motocross, ca sa poti sa te descurci onorabil trebuie sa alegi o motocicleta usoara. Daca diferenta nu e mare la greutate ia de 150cc, cativa cai in plus ajuta.
Cred ca ai pus un "0" in plus. Un pret rezonabil pentru un Cross la 14 ani e 1000Euro second hand. Chiar si una noua nu se duce mai mult de 6000Euro dar o sa cazi (toti cad) si o sa-ti para rau de bani. (parerea mea)
Succes.

| Negulescu_Andrei_1975 explică (pentru Radu921):

Multumesc mult vream sa stiu decare sa iau la varsta mea, o sa iau de 150cc(ai dreptate cativa cai in plus nu strica).

PS:Nu am pus cu un xero in plus banii astia i-am adunat pe parcurs.

4 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Poate ai atatia bani in vise. Oricum nu ai voie sa conduci asa ceva la varsta ta.

| Negulescu_Andrei_1975 explică (pentru robijam):

Este pentru deal Einstein! Munti si drumuri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna ca oricum nu poti sa o conduci la varsta ta