| UnguruBulan123 a întrebat:

Salut. As vrea sa-mi achizitionez o trotineta electrica de la EuroGsm. Sunt de incredere oamenii? In caz de mi se strica sa stiu ca e ok cu garantia, etc tot. Mersi

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Este la modă ca mulți sa schimbe firmele o data pe an ca sa nu acorde garanție.
Asa ca ți-aș recomanda sa cumperi de la o firma care exista de câteva zeci de ani pe piață

| UnguruBulan123 explică (pentru RxTx):

EuroGsm are cel putin 10 ani prin Romania, e/era partener Orange, si la mine in oras am avut insa l-au facut Orange shop de 1-2 ani, insa nu s-a mai prea vorbit de ei in ultima perioada, nu e ceva "fantoma".

| RxTx a răspuns:

Mai m-am gândit la un semn care poate demonstra ca o firma este serioasa sau nu
Faptul ca are service in toate județele
Colaborare cu sute de firme din toata tara
Si te poti duce cu obiectul la reparat in orice judet sin tara aceasta

Apoi suni la reprezentanțele service ale firmei respective si vezi cum se comporta oamenii

Vezi ce părere au despre firma respectivă
Si te prefaci la unii ca ti-a luat foc bicicleta si ca vrei sa ti-o repare pe loc ca ai de mers 100Km

Vezi cum fac daca fac spume si spun ca nu au piese si ca ei sunt trecuți la mișto
Sau daca spun sa te duci ca se rezolva pe loc

Munca asta de cercetare si analiza a service-urilor partenere trebuie sa o faci inainte sa dai banii pe x obiect scump

Poare ca unii iti spun ca durează 3 luni sa o repare

Asa ca nu o mai cumperi daca majoritatea re iau cu fundul de nas si spun ca de ce ai trecut gârla cu ea ca acum nu mai are garanție