| yyyooyo a întrebat:

As dori sa achiziționez un bmw seria 5 F10) din 2011-2012, credeti ca il gasesc bun la un pret de 12000 euro? Dati-mi va rog niste informatii despre ea, as dori motor de 2000 si automata, la ce sa ma astept? Detalii va rog! Multumesc!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Este o masina f buna,dar nu ai zis ce motor are benzina, motorina cati km etc.
Si ce detalii vrei sa stii? Detalii tu trebuie sa le vezi la acea masina, asta pentru ca nu toate masinile vin echipate toate la fel.
Dar ca body exterior, interior arata f bine, tocmai ce ma uitai si eu la una asa dar din 2014, pai da aia da masina nu trotinete cum is alea din seria 3 laughing
Dar depinde si ce iti place, masina asta este una confort, nu sport, deci daca ati place sport, cauta una M sau seria 3.
Asa masina asta are suspensie contort, dublu wishbonne pe fata, nu stiu cate linkuri pe spate 5 sau unele au chiar suspensie hidraulica pe spate, deci cum am zis depinde cum vine masina echipata.
Ca este automata aia e f bine, plus ca transmisia este printre cele mai bune din lume, asa in general este o masina f buna, dar conteaza si cum a fost folosita de cel care a avut-o pana acum.
Daca e pe benzina si are motor de 2 litri, atunci ai 240 CP la acel motor.
Sincer este o placere sa conduci o masina ca asta laughing sa ne scuteasca cei cu dacii, cu mai stiu eu ce trotinete frantuzesti laughing
Deci la ce anume sa te astepti? Masina asta n-a fost a unui din asta care sa omoare masini, de regula masinile astea costa ceva bani mai multi si apoi nu-s asa de cautate ca cele M sau seria 3, alea sunt cautate de oamenii care vor sa omoare masini laughing asta este o masina cum am spus confort, este de lux, seria 3 sau M nu-s de lux.
Ia pe cineva cu tine sa verifice masina daca nu te pricepi.
Trebuie sa stii ce anume te intereseaza,asta in sensul cu ce este ea echipata,daca vrei GPS,daca vrei stiu si eu spot blind,line assitant, camera pentru parcare sensori bla bla, astea tu trebuie sa stii ce vrei sa aiba.
Chiar daca nu le stii sa le verifici, trebuie macar sa stii ce vrei, iar pe cine iei cu tine ala ar trebuie sa stie daca masina are ceti doresti tu, plus masina trebuie dusa undeva si scanata sa nu aibe probleme.
Cand dai 12 mii de euro pe ea nu o iei si pleci, o scanezi, adica cum zic romanii din RO o testezi laughing pui testeru pe ea, tester care de fapt se numest scaner laughing deci pui ala pe ea si vezi ce zice.
Ca idee si un scaner de buzunar chiar daca nu ar scana ala bmw deci si ala tot iti zice daca sistemele is gata si care is ok si care nu-s ok.
Lumini aprinse la bord si chestii de genu asta trebuie sa le vezi si singur.
Dar cum tu deja intrebi pe TPU laughing cel mai indicat este sa gasesti pe cineva care se pricepe la toate ce am zis eu si sa mearga cu tine.

| armiaso a răspuns:

Ce-aveti mai cu f10
citeste asta : https://www.tpu.ro/......nii-astia/

| yyyooyo explică (pentru armiaso):

Nu ma ajuta cu nimic ce mi ai dat, vreau informatii nu site uri.