| mihail123 a întrebat:

Buna TPU...

am un buget de 2500euro,pentru achizitionarea unei masini,este prima mea masina,ce sfaturi imi puteti da.
-se merita sa o iau gata inscrisa, sau adusa din afara? sa ma incadrez in baugetul de 2500euro.
-vreau ceva care sa nu consume mult,dar nici sa fie motor sub 1, 6 benzina.
-as prefera bmw,audi,vw, seat.
-dau FUNDA
-astept pareile voastre.Multumescwinking

Răspuns Câştigător
| 12manuq a răspuns:

Iti recomand (si sper sa tii cont de parerea mea), bine nu stiu daca o sa gasesti la banii astia dar, uitate pe vw passat 99-2001, masini foarte foarte bune,inghit multi kilometrii, consum foarte bun la diesel, intretinere ieftina, relativ buna pentru incepator, am luat-o pe a mea la 5 luni dupa ce am luat permisul si sunt super multumit, daca mai apuci si una cu clima e super tare. Sper sa tii cont de parerea mea si sa alegi o masina buna.

| mihail123 explică (pentru 12manuq):

Am mers cam vreo 2000 km cu un passat din 99 break,full, clima navigatie, merge foarte bine, ai dreptate, dar nu ma incadrez in bugetul meu sad

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

2500E si vrei bmw, audi, vw, seat si presupun ca ai si pretentia sa nu platesti taxa de timbru.
Poate un logan, o fiesta sau o astra.

| relian a răspuns:

Uite doar ce numai ma uitai la o masina din 2004 Saab buna dar e in state.Pe benzina cum ai zis 2.0 motorul turbo 210 CP. Piele tot ce ai nevoie. Daca ai pe cineva prin state aia e costa 2200 de dolari.Dar te mai costa trimisu cu vaporul vreo mie cel putin pina in Olanda si de acolo o iei tu.Dar te va duce undeva la 4-5 mii de dolari.Dar ai masina din 2004 nu antice.Alta parere nu am si ce vrei tu BMW, Audi pai la banii aia 2500 euro nu stiu ce poti gasi. Poate din alea antice vorba cuiva, rable.Ce am zis eu de Saab e aici la mine in state.Msina buna consum bun, masini facute pentru america nu trotinete din europa.Doar ca e automata, cel putin mie imi place mai mult decit cele standard.

| mihail123 explică (pentru relian):

Deci in total cam vreo 5-6 mii m-ar ajunge, deci mai bine imi iau una din tara cu banii astia.

| Sofer a răspuns:

Daca vrei o masina chiar buna, poti alege dintre:
Dacia Logan din 2007 fie 1.6 16v sau 1.4 MPI.
Opel Astra G sau Opel Astra G caravan 1.6 16v din 2001 2002 cam asa.
Eu una din astea as alege happy.
Ti-am dat niste exemple happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ia ceva dupa 2007, un logan, cel putin dupa 2 ani poti pierde la el maxim 1000 de euro, in celelalte poti baga ceva bani, cu cat masina e mai veche poate avea mai multe bube; eu am logan si sunt multumit, poti lua de la meridian, poti lua si in leasing o masina noua si dai o parte din ei avans

| Nickname1890 a răspuns:

Mda, bmw audi sau vw... cu 2500E... dream on. Sau poate da o rabla din 95 laughing).

Fii realist si orienteaza-te spre o marca de masina la care chiar sa gasesti ceva decent in banii aia.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

BMW, Audi, Seat sau vw ia-ti adio de la ele. Sunt intangibile sub 4000 euro. Iar cele care costa mai putin sunt sicrie pe roti.

In banii astia singura masina adevarata pe care ti-o poti lua e fie o Dacia Logan (care ar fi alegerea cea mai buna) fie un Opel Corsa mai vechi. Desigur, majoritatea modelelor Daewoo le poti cumpara de banii astia dar toate sunt foarte vechi.

Asculta-ma pe mine ce-ti zic care am condus n masini. Loganul (mai ales 1.6 16v) este o masina adevarata la un pret foarte avantajos. Singurul lucru unde vei avea de suferit este la capitolul tabla, design si antifonare. Dar toate astea sunt fitie iar comportamentul rutier (mai ales pe drumurile din Romania) este impecabil, n-ai ce sa-i reprosezi. Cu BMW-ul stai numa in serviceuri si numai cu bucse ruptewinking

| 83Cosmin a răspuns:

Un Fiat Panda, economic, motor mic, spatios si usor de intretinut.

| mihail123 explică:

Mai bine o rabla mai veche full, decat un logan, la varsta de 19 ani chiar nu mi-ar placea un logan.

| Radu_Ionut_1996 a răspuns:

Cauta pe autovit http://www.autovit.ro/