| konon a întrebat:

Am 17 ani si sunt curios cu cate luni inainte pot incepe scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Poți începe școala de șoferi cu 3 luni înainte să faci 18 ani.
Oricum ce dorință ai în tine să începi școala de șoferi de la 18 ani.
Oricum chiar dacă începi să conduci mașina cu instructorul nu vei putea da sala pănă nu împlinești 18 ani la fel și traseul.
Bravo! Om curajos!

5 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Cu vreo 1-2 luni inainte sa faci 18 ani, pentru ca atunci cand dai sala si traseul sa ai impliniti 18 ani.

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Conform proiectului pentru modificarea si completarea Regulamentului de aplicare a Ordonantei de urgenta a Guvernului 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice, aprobat prin Hotararea Guvernului 1391/2006, supus dezbaterii publice pe site-ul Ministerului Afacerilor Interne (MAI), persoanele care doresc sa obtina permisul de conducere se vor putea inscrie la scolile de soferi cu trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani.

Succes,

| Alextusent a răspuns:

Eu știu ca poți începe școala cu 3 luni înainte să faci 18 ani, ca atunci când devină major să ai deja permisul

| suntserios a răspuns (pentru Alextusent):

Cand o sa devina major o sa poata da examenele nu o sa aiba deja permisul

| Costinel_Costi_1998 a răspuns:

Cu trei luni inainte sa inplinesti 18 ani