| superasu03 a întrebat:

Salut, am achiziționat un BMW 530D 2015 step tronic 8 trepte și as avea o întrebare cam cat m-ar costa asigurarea la ea, ca să știu cam la ce să mă astept.
Va mulțumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici noi nu stim, asigurarea are mare legatura cu varsta ta, asa ca intra pe un calculator online de RCA si ai sa afli

| superasu03 explică (pentru suntserios):

Vârsta nu este problema o pun pe numele tatălui meu are 55 ani să mă voi uita, mulțumesc

| Quassaar a răspuns:

Depinde la ce asigurare te referi... CASCO sau RCA. Asigurarea CASCO se calculează în funcție de valoarea mașinii de pe piața. Și RCA-ul ține cont de mai multe variabile... vârstă, daca ai avut incidente în trafic, capacitate cilindrica..etc. Cel mai simplu mergi la un broker, iar el îți va calcula valoarea ambelor asigurări. Mai mult de atât, recomandarea lor este gratuită.