| thr93 a întrebat:

Am achizitionat un Opel Zafira 2.0 dti din 2004 si am o problema: cand am primit-o de la fostul proprietar acesta a zis ca nu merge inchiderea centralizata deoarece trebuie schimbate bateriile la telecomanda. Am schimbat bateriile, dar nici acum nu merge. Ma puteti ajuta?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Daca inchizi masina cu cheia direct atuncea functioneaza inchiderea? Arunca un ochi si pe sigurante! Nu este rea zafira dar motoarele de 2. 0DTI care au tractiune pe Lant si nu curea simpla au o problema de la 200mii/km! Acuma nu la toate! Sa ai noroc de ea!

| ginoeugen23 a răspuns:

E posibil sa nu functioneze centralizata

| AlexBpm a răspuns:

Opel Zafira este o masina cu foare multe probleme atat cu motorul cat si cu partea electrica. Sfatul meu e sa incerci sa scapi de modelul Zafira. Stiu asta pentru ca am lucrat o vreme ca mecanic

| thr93 explică (pentru AlexBpm):

Tocmai am achizitionat-o.