| zakah1200 a întrebat:

Salut,am cazut proba practica, orasul la scoala de soferi in 5 decembrie, cand ma pot duce sa ma reprogramez in 20 sau in 21 decembrie caci nu mai inteleg nimic din sursele din care m-am informat fiind diferite.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteai merge sa te reprogramezi chiar si a doua zi, doar ca nu puteai fi reprogramat teoretic dacat dupa minimum 15 zile, in practica mai multe, avand in vedere multi candidati si putinii examinatori.
Conform Ordinului MAI nr.268/2010, art.12, alin. (3) cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(3) Candidaţii declaraţi «respins» la proba practică pot fi programaţi pentru susţinerea unei noi probe după o perioadă de cel puţin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare şi prezentarea dovezii care atestă efectuarea a cel puţin 6 ore suplimentare de pregătire practică într-o şcoală de conducători auto autorizată. Modelul dovezii este prevăzut în anexa nr. 9."

| LuluOneMillion a răspuns:

Programeaza-te online pe drpciv.ro

| zakah1200 explică (pentru LuluOneMillion):

Programarea online merge doar pentru proba teoretica

| LuluOneMillion a răspuns (pentru zakah1200):

Cine te-a pacalit? eu am fost programat online pentru a da traseul a doua oara.