| Mariann_3582 a întrebat:

Salut, Am cumparat aacum doua luni un opel astra G din Germania, l-am inmatriculat am trecut RAR iar acum trebuie sa-i schimb cauciucurile de iarna, spre surprinderea mea cind m-am uitat la cauciucuri la masina dimensiunea este de 195 65 R 15 iar in carte scrie 185 65 R 14, pot sa-i pun 185 65 R14 peste 195 65 R15, cind am facut RAR nu mi-au zis nimic, in Germania sunt 8 optiuni, la noi sunt 2, e vreo problema cu politia; Astept raspuns

Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Pune-i cauciucuru de iarna 195/65/R15 si nu este nici o problema.Ca sa-i pui pe R14 trebuie sa-i schimbi gentile(ca zici ca le ai pe 15).

2 răspunsuri:
| 35AVR a răspuns:

Este...PERFECT.Te rog sa te uiti si ai sa vezi ca in certificat nu ai dimensiuni la...cauciucurii

| Constantin_Stelica_1983 a răspuns:

Salut daca te intereseaza un schimb cu cauciucuri pentru opel astra g g am eu pe 185cum ati trebuie aproape noi contacteaza-ma 0768256819