| anonim1 a întrebat:

Salut.am pe masina cauciucuri 185/65/r14 (asa ii trecut si in talon) iar eu am primit de la cineva 4 cauciucuri 175/70/14(cu marimea asta la cauciucuri am cumparat si masina din Germania). Oare ii problema daca pun 175/70/14? astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă 175/70/14 nu este trecut pe talon, este problemă! Ți se reține talonul mașinii, primești amendă și trebuie să schimbi și cauciucurile.

| ombladon a răspuns:

Nu-i nici o problema

| hubba1234 a răspuns:

Daca este talon vechi si scrie marimea de cauciucuri poti avea probleme.(Daca gasesti un jeg de gabor). pentru lucrul asta se ia talonul.Cand te duci cu masina la RAR le poti spune sa iti treaca masina cu cauciucurile mai mari ca sa nu se poata lua nimeni de tine.