| Anonimity a întrebat:

Salut.Am cumparat ceva piese pentru a repara un chevrolet aveo lovit oarecum frontal.Dar sub capota, de fapt in partea de jos a parlrizului, langa capota are o chestie din plastic, cu niste gauri de ventilatie in ea.Trebuie sa precizez ca Chestia aia din plastic e formata din doua parti, care se imbina undeva la jumatate.In asta de plastic sunt doua gauri mai mari, la distante egale, gauri din care ies stergatoarele parbrizului.Va rog, imi spuneti si mie cum se numeste acel accesoriu de caroserie(sa ii spun asa)?
Dau funda, va rog ajutati-ma ca fara ala nu fac nimic din masina.

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, nu cred ca are o denumire anume. Banuiesc ca te intereseaza sa stii cum il cauti pe la magazinele de piese, poti sa ii zici "plasticul/carena de sub prinderea la stergatoare" sau cel mai indicat ar fi sa cauti pe bucatile pe care probabil le mai ai codul de producator si sa te folosesti de el pentru a-l identifica exact. Bafta!