| ionut1alexandru a întrebat:

Salut,am cumparat o masina de curand de la cineva si am platit si taxa de mediu, ce acte imi mai trebuie pentru la pitesti ca sa schimb talonul pe numele meu.Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de actele masinii (certificat si civ), dovada ca taxa a fost platita, identificarea de la RAR, RCA pe numele tau, taxe de certificat platite la CEC, taxa de numere platita la politie (daca vrei sa le schimbi), contractul de vanzare cumparare si adeverintele de la fisc (de neurmarire a vanzatorului, si de luare la impozit pentru tine)

| TheEyes a răspuns:

Salut.
Ai nevoie de actul casei si de buletin.
Sa ai grija ce faci cu masina sa nu te pacalesti.

| suntserios a răspuns (pentru TheEyes):

La fel ca numele tau si raspunsul este epik.
daca nu stii ce spui de ce te bagi?