| Adrianocelentano123 a întrebat:

Salut, am dat cu spatele in parcare si am sters vopseaua unuia putin,nu am vazut daca e zgariata si am plecat, e ceva grav? Ma gandesc daca avea ala vreo camera la masina si cam ce riscuri ar fi, mi-a fost frica, am permis de 1 luna.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare cum ai permis de o luna avand in vedere ca nu s au mai dat examene de vreo 3 luni. In fine la 1 luma ai uitat deja legislatia care zice ca ramai fara permis daca ala anunta accidentul si tu nu?

| goguPatent a răspuns:

Iti recomand sa mai citesti odată răspunsul meu. Merge pe premiza ca nu ai inteles de prima data

| AlexandruInu a răspuns:

Buna stiu cum te simti,ceea ce ai facut tu nu este deloc CORECT!
Daca acel om are vreo camera,sau a fost un martor,proprietarul poate face o plangere la politie,pentru ca, chiar daca l-ai sters sau s-a zgarit se considera accident, iar tu ai plecat de la locul accidentului, consecintele sunt, poti ramane fara permis aproximativ o luna cu drept pentru a cere o dovada sa poti circula, o amenda...nu mai stiu sigur daca si puncte dar nu cred. Data viitoare lasa un numar de telefon in parbriz, pentru ca o data si o data vei pati si tu poate chiar mai grav si atunci vei injura in toate partile. Lucrurile acestea tin de bun simt nu de experienta.