| Avataruls a întrebat:

Am de gand sa imi iau un scuter de 50cc. Are cineva idee daca trebuie permis pentru el? Ca vreau sa il iau ca sa ma plimb pe islaz/drumuri care nu sunt publice.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ai nevoie de permis categ AM. Acum daca tu gasesti alte solutii sa îl duci pe camp și doar acolo sa te plimbi cu el nu ai nevoie de nimic.

| Avataruls explică (pentru suntserios):

Daca politia ma vede ca imping la el si scuterul nu este pornit imi face ceva?

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E ca si cum cineva ti-ar impinge masina cu motoru oprit, sau atv-u. Daca in lege spune "PERMIS" pai permis, ce mai conteaza restul? tu crezi ca aici esti in samp? baietel, dai de permis, nu te juca cu viata ta.Omori dracu pe vreo unu, avem destui inconstienti cu permis, dar mite fara? stai cuminte, bicicleta si atat.Cand cresti,dai de permis,iei masina si scuter si tot ce vrei. Uita-te doar la accidente,sa vezi acolo ce e. Dupa sa te gandesti ca tu, nu stii legislatie, cat o sa mergi tu pe camp cu el? o zi doua, ca dupa te saturi, dupa o sa capeti incredere in tine, si uite asa te vedem la stirile de la ora 7.Stai cuminte, astia nu de prostii au facut legile asa.