| Miko93 a întrebat:

Salut, am luat si eu sala zilele trecute si am inteles de la prieteni ca fara spaga nu se ia carnetu.

Eu vreau sa dau 2-300 de euro dar instructorul mi-a spus ca nu crede ca se mai poate acum pentru ca sunt multi politisti noi si au controale.

Mentionez ca eu merg bine cu masina dar imi e frica sa nu ma pice daca nu dau spaga.

Voi ce spuneti ca ar trebui sa fac? Voi ce ati facut? Daca ati dat spaga cand ati dat-o? Sa imi iau bani la mine in ziua examenului?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Salut, te sfatuiesc sa faci lucrurile cu cap si anume: foloseste-te de o camera video si/sau niste prieteni care sa te urmareasca de la distanta (cel putin 2 masini care sa se schimbe intre ele), ceva gen camera ascunsa in baza careia sa poti sa faci o contestatie daca te simti nedreptatit. Uita de spagi prietene ca din cauze ca asta a ajuns tara unde este (spaga), o sa te simti mai bine, mai sigur pe tine si pe deciziile pe care le vei lua pe viitor daca iti vei lua permisul pe propriile puteri. Fa o contestatie daca te simti nedreptatit, lasa-ti telefonul pe "recording" ca sa inregistreze discutia din masina ca sa o poti folosi ulterior ca proba. PS. Nu tin sa ma iei in seama in ceea ce ti-am spus dar macar gandeste-te de 2 ori! Succes!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu as da spaga pentru un permis niciodata. Eu am luat sala a doua oara si orasul din prima si gata, am luat permisul si la revedere.

Răspuns utilizator avertizat
| adrian12349 a răspuns:

Eu in loul tau nu asi da bani daca zici ca stii sa conduci bine.
Eu unu nu am da niciun ban si am loat din prima orasuhappy