| Veratu a întrebat:

Salut, sunt din jud. Olt si fac scoala de soferi, am luat sala si acum am orasul pe 2 decembrie.
Stiu sa merg cu masina dar mi-e frica ca pot pica, dar am un instructor care nu ma poate ajuta cu asta (stiti la ce ma refer... spaga).
Si vreau sa imi spuneti daca in Slatina 'SE POATE' lua orasul si fara bani.
Majoritatea prietenilor sau rudelor pe care le cunosc au luat permisul cu spaga, nu stiu pe nimeni care sa fii luat permisul fara bani.
Sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lex169 a răspuns:

Iti dau un sfat important: Condu' incet! Te ajuta sa vezi mai bine reperii rutieri.Si apropo, coruptia nu e o solutie!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu te urci in masina cu rudele tale care au luat carnetul pe spaga? eu nu m as urca.

tu nu stii cum sa ajungi un alt sofer de 2 bani pe drumurile patriei? sunt destui, daca nu esti in stare sa iei permisul pe bune foloseste autobuzul si scuteste ne pe restul sa te intalnim vreodata in trafic. Iar povestile cu iau traseul DOAR daca dau spaga, sunt precum ziceam povesti.

| Veratu explică (pentru suntserios):

Eu intrebam daca se poate ca unii spun "Frate, orasul fara bani nu il ei" si eu nu vreau sa dau bani.

| DarkNecro a răspuns (pentru Veratu):

Cum sa nu ei fara bani, daca mergi bine nu are ce sa iti faca.

| DarkNecro a răspuns:

Daca sti sa mergi cu masina nu are ce sa iti faca, tu sa faci tot ce iti zice el si nu o sa ai probleme.Asa ca stai linistit