| AnduAnd a întrebat:

Am mai spus ca vreau sa ma apuc de scoala de soferi.
Dar as vrea sa dau pe o masina cu cutie automata.
Ca mie mi se pare mai usor cu ea.
Ce trebuie sa fac sau...pentru a sustine examenu auto pentru cutie automata?
Ms FUNDAAAA

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te inscrii la scoala, faci pe cutie automata si dai examenul tot pe automata. Fii ATENT, odata ce dai examenul pe automata vei avea restrictii pe permis si nu vei putea conduce manuale si eu personal chiar nu vad de ce ai vrea sa aia aceasta restrictie pe permis

| Freya1 a răspuns:

Ca sa fi un sofer bun si sa nu apara alti pe la stiri omorati de tine ar trebui sa conduci o masina cu cutie de viteza manuala.Aici nu e dupa cat e de simplu.I ca si cum ai zice vreau sa dau pentru scoala de soferi da nu vreau sa invat toata legislatia doar ce consider eu ca mi-ar trebui.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa faci scoala pe o astfel de masina, cauti o scoala care are in judetul tau la noi in Teleorman scoala Maldaianu are aceasta masina, doar ca soferii adevarati au masini cu cutie de viteza manuale.