| Marian2013 a întrebat:

Am niste probleme cu schimbatul treptelor la o Skoda Octavia 2 facelift. Intra foarte greu in marsarier si caraie, iar in treapta 1 intra tot greu. Cand e masina oprita, daca apas ambreiajul nu intra in trepte, dar daca nu e apasat, intra foarte usor.

2 răspunsuri:
| AlexisJohn17 a răspuns:

Cel mai probabil, e dusa cutia de viteze sau verifica dacă are ulei de ajuns. Cu treapta 1 nu știu ce sa zic, verifica suportul motor, cel puțin asa în mare parte încearcă sa miști de motor sa vezi dacă misca, dacă se misca ar putea fi și asta o problema. happy

| Marian2013 explică (pentru AlexisJohn17):

Suportul e in regula, l-am schimbat in ianuarie. Face un zgomot urat si cand apas pedala de ambreiaj. Uneori isi mai revine si intra usor in trepte.