| booody a întrebat:

Salut! Am o intrebare. Daca vreau sa cumpar un camion, doar de frumusețe, nu sa il si conduc, imi trebuie carnet special pentru tir?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Ti-l aduce cineva in curte. Il admiri si in timp, incepi sa plangi dupa banii dati pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa cumperi un tir nu-ti trebuie permis de conducere, ci banii cu care cumperi tirul.

Dar daca vrei sa-l conduci, atunci ai nevoie permis conducere categoriile B si D si varsta peste 24 de ani.

https://scoalaautobest.ro/scoala-de-soferi-categoria-d.html

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti trebuie 18 ani si suficienti bani cat sa ii platesti impozitul.
De permis nu ai nevoie.

| Superior a răspuns:

Oamenii pot avea masini trecute pe numele lor si nici macar sa aiba permis - asa se procedeaza cand un tanar isi ia masina, pentru a reduce RCA-ul, o trece pe numele unui parinte/bunic/unchi.
Am motive sa cred ca e acelasi lucru si in aceasta situatie.
Ce camion vrei sa cumperi si pe ce culoare?

| badpanda a răspuns:

Poti sa cauti o iubita care are permis de tir tot de frumusete.

| iulianr a răspuns:

Eu zic ca nu. Daca vrei, poti chiar sa il conduci prin curte. La fel ca si la masini, ai nevoie de permis doar ca sa le poti conduce pe drumuri publice, dar daca ai o curte mai mare sau un camp, poti sa faci ce vrei acolo cu masina, camionul sau orice autovehiul.

| florin926481f a răspuns:

Poti sa iti cumperi si avion, atata timp cat nu il pilotezi il poti tine in gradina ca asa iti place tie.

| Pichakchiu a răspuns:

Camion de frumusețe?

| booody explică (pentru Pichakchiu):

Ma refeream ca vreau sa il am doar ca sa ma uit la el, de dragul de a-l avea, nu sa il folosesc.