| Speed2012 a întrebat:

Am o intrebare spuneti-mi va rog o masina din orice marca si care ar fi cea mai buna la liniute nu ma intereseaza daca trebuie sa o tunez ci doar masina ideala iar de restul ma ocup eu si bugetul sa fie maxim 10000 de euro cu tot.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cauta si tu masina perfecta dupa niste criterii cum ar fi

motorul si puterea acestuia (sa nu fie diesel in primul rand sa fie peste 1, 6L sa aiba cel putin 150cp)

sa fie usoara pentru o acceleratie cat mai rapida, sa nu aiba multi km la bord pentru ca altfel trebuie sa schimbi tot la ea.

18 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Toyota supra ai sanse sa gasesti in 10.000 dar consuma... si dupa aia tuningul nu mai este strict necesar pentru ca ai destula forta dar daca mai doresti ai bani de bagat masiv in ea ca sa o faci pentru concursuri nationale macar. Pentru concursuri serioase de drag iti trebuie buget de 200.000 de euro minim!

| Speed2012 explică (pentru FurtunaDiesel):

Intr-adevar nu se merita datorita consumului.Multumesc

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Speed2012):

Macar de ar fi consumul principala problema. La drag sunt o groaza de piese care necesita inlocuire destul de frecventa si sunt extrem de scumpe!

| 000MadMAX000 a răspuns:

Mazda RX7 sau Nissan 240SX dar mai buna e RX7.

| Speed2012 explică (pentru 000MadMAX000):

Pai astea sunt mai mult mentru drift si ambele sunt intr-un top 10 pentru drift pe diferite site-uri mie imi trebuie la liniute.

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Speed2012):

Rx7 poate fi bun si la drag daca o tunezi.Dar cum a zis si un user mai sus toyota supra e foarte buna sau o honda s2000 ambele le poti gasi la unpret destul de bun daca stii unde sa cauti.

| pnker a răspuns:

Uite aici un infinity g35 de 350 HP, motor de 3, 5 l. http://www.autovit.ro/infiniti-g35-C24365026.html. Cu asta sigur faci orice toyota supra la linute:)

| Speed2012 explică (pentru pnker):

Frate ai mare dreptate dar daca ar fi si consumul cat capacitatea cilindrica ce bine ar fi

| pnker a răspuns (pentru Speed2012):

Aia da, poate daca inmultesti capacitatea cilindrica cu 5 ai sa afli si consumul laughing)). Oricum, tu ai vrut ceva bun pentru liniute, nu ceva economic. Greu sa le indeplinesti pe amandouahappy. Dar daca totusi vrei ceva cat de cat mai economic, ai putea sa iei un Audi TT sau ceva si mai economic, un Hyundai Coupe.

| alinel0808 a răspuns:

Opel calibra

| Speed2012 explică (pentru alinel0808):

Da-mi mai multe detalii te rog cum ar fi an, dotari, de ce ar mai avea nevoie, capacitate

| alinel0808 a răspuns:

Sunt multe! poti intra pe 4tunning

| AAndrei_Andrei_1996 a răspuns:

Nu stiu sigur cat costa dar sigur in jur de 10.000 euro: Mitsubishi Colt

| Speed2012 explică (pentru AAndrei_Andrei_1996):

Frate sincer ma mai pricep si eu dar clar un colt nu e pentru liniute poate ai vrut sa zici lancer normal sau evo

| AAndrei_Andrei_1996 a răspuns:

Cauta si tu pe net Lexus si intra pe site-ul lor oficial trebuie sa gasesti una dintre masinile lor de pasageri sa fie pe placul tau.