| Ionut_Ionu_1994_fVbz a întrebat:

Salut,am o masina cumparata de 1 luna,masina este inmatriculata RO jud HD,nu este pe numele meu,luna asta am de gand sa o trec pe numele meu,tot pe jud HD, intrebarea este:Mai trebuie facut RAR daca il are pana in 2018 luna 07?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa faci ITP daca cel actual mai este in termenul de valabilitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are ITP facut pana in 2018 vrei sa spui, si nu RAR ul nu trebuie facut daca masina este deja inmatriculata in Ro

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu este nevoie sa mai faci RAR-ul pentru transcriere daca verificarea actuala e valabila mai mult de 3 luni.