| alecsfast a întrebat:

De curant tata a cumparat o masina second hand, aceasta a fost rulata numai in Romania, deci are numere de RO, cand au facut actele agajata de la birou de acte i-a trecut pe spatele talonului Instrainat catre XX la data XX, au trecut cele 30 de zile si tatalui ii e frica sa mai circule cu masina dar nici sa o inscrie nu poate ca timbru de mediu pentru aceasta e 2200 de Euro, deci intrebarea mea este: Momentan poate scoate 3 randuri de numere rosii ca sa mai circule cu ea 3 luni? dupa 3 luni vedem noi ce v-om face cu masina.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate obtine autorizatie de circulatie provizorie dar numai pe cate 30 zile odata si nu mai mult de 90 de zile.

| alecsfast explică (pentru Ioandelasal):

Ok. multumesc mult.

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De Bulgaria ai auzit? intereseaza te!

| alecsfast explică (pentru VadTot):

Da. am auzit pentru mine este o solutie. dar nu si pentru tata. nici nu vrea sa auda