| numesiprenume0 a întrebat:

Am o problema cu masina. Uneori nu mai porneste la prima cheie si tot cateodata in mers parca nu ar trage cum trebuie. Are un motor de 1.6, nu este de la combustibil sigur. Eu cred ca este din cauza bujiilor... Ce parere aveti? Ofer Funda!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E simplu de diagnosticat daca sunt sau nu bujiile: le înlocuiești. Nu ne-ai spus ce model e mașina, poate cineva ii știe problemele specifice.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e pe benzina, probabil sunt bujiile naspa.
Cumpara altele noi, ca sunt consumabile.

| Geitigy a răspuns:

Cel mai probabil, daca nu trage cum trebuie in mers, este din cauza pompei de benzina, iar referitor la pornire, la fel, nu intra bine combustibilul in motor.

| jhflauhddd a răspuns:

Pompa de benzina ce mai sigur, dar daca spui ca nu trage bine nici in mers, pe langa pompa, ar putea fi debimetrul de aer