| Sendrea a întrebat:

Salut,
Am o problema cu un Audi A3 2008.
Nu am mai pornit masina de aproape 2 saptamani si am incercat recent sa o pornesc, imi apare un mesaj in bord: "Esp fault read owners manual".
Si daca incerc sa o pornesc nu se porneste si imi apare mesaju cu low battery.
Stie cineva daca primul mesaj este cauzat de baterie si daca ii normal ca o baterie aproape noua sa se descarce in doar 2 saptamani daca nu folosesti masina?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

E normal să se descarce bateria dacă nu pornești motorul. Mașina consumă curent și când e oprită.
Încarcă bateria și vezi singur dacă dispare sau nu primul mesaj (probabil că da).