| iuli12ct882 a întrebat:

Salut, am o problema cu un bmw 318 i e46 din 2000, la rece imi porneste la sfert dar cand se incalzeste si opresc motorul numai porneste trebuie sa il las sa raceasca motorul sau sa scot bujiile din ce cauza?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica filtrul de aer, debitmetrul (daca are), inlocuieste fisele daca-s vechi, verifica/inlocuieste bobina de inductie.
Ideal ar fi sa faci si o diagnoza, sa compari parametrii tai cu cei de fabrica.