| TipaValy a întrebat:

Salut,am o problema cu un scuter, Malaguti f10, set de 80, carburatorul l-am schimbat recent, nou cu jog de 80, porneste frumos la pedala dar cand il accelerez merge frumos pana la 40.50 si daca ii dau acceleratie blana ca si cum da sa moara si nu stiu ce e baiu. Am tot reglat pe carburator si tot asa simptome are. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Zgambau a răspuns:

Salut, încearcă sa ii reglez amestecul de aer cu benzina

| TipaValy explică (pentru Zgambau):

Salut. Am tot incercat si tot asa face. Inafara de relantiu nu se modifica nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, nu am un răspuns dar spune-mi te rog, îl conduci cu Am?