| AndreiTudose a întrebat:

AM o problema cu un seat alhambra 1.9 TDI 116 CP. Am fost la un drum lung cu ea și deodata a căzut vitezometru (nu îmi mai indica câta viteza am) și apoi toate ceasurile au luat-o razna (ăla de motorina și de temperatura apei) și apoi a început sa nu mai aibă putere. Apesam pedala la fund și ea nimic și in cele din urma s-a oprit. Am fost la 2 mecanici care au dat jos rezervorul pompa și toate cacaturile și nu i-au dat de cap. Mi-a spus cineva ca poate fi din cauza releului. Acum dacă ii dau la automat nu pornește deloc decât cu spray (dar ăla strica motorul dacă dau mult) sau a mai pornit o cineva astupând canalul de la filtru de aer ca sa o forțeze sa tragă motorina. Ce poate sa aibă? Cum o pot porni?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Du-te cu ea la un mecanic adevarat eventual electrician auto.
Trebuia pus testerul pe ea si rezolvata partea electrica.

1 răspuns:
| AndreiTudose explică:

A și încă ceva. Ea acum are pompa pe direct. Adică pompa nu mai trage când pun contactul. Normal trebuia sa se audă un sunet din spate ca ar trage motorina. Am legat o pe direct cu un fir de la baterie.