| Robi673547 a întrebat:

Am rămas fără baterie la masina si butucul este stricat. Nu pot deschide usile.
Help?

12 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu este gluma,asa au facut astia de la VW masini ca la nimeni fara butuc,asa ceva numai la Vw poti vedea laughing dar culmea are cheie laughing ma refer ca mai nou au facut si la Passaturi la fel,unde pui ca la pasat nu ai butuc pe nicaeri, nici usa de la sofer nu are, asa cum spui si tu in cazul tau, dar la passat ai pornire fara cheie laughing dar razi, cheia aia sau telecomanda ce este are cheie metalica, sa descui ce?laughing asta e, asa au gandit aia.Cineva zice sa deschizi compartimentu ala din fata laughing pai ce dracu sa tii in ala de trebuie incuiat.
oK sa revenim.Deci bateria moarta butuci lipsa, nu ai ce descuia laughing
Singura chestie este sa chemi pe unia care deschid masini cu lamele alea daca stii ce zic.Asta ar fi o optinune.Alta optiune este sa deschizi capota, daca bateria este in fata, desfaci capota.Se desface cam greu, nu stiu exact la masina ta, dar la un audi a6 eu am reusit sa fac chestia asta.Deci poti incerca.Alta solutie este sa spargi un geam unu micut in spate,sau la usa daca ai unu micut,nu stiu nici cum e masina ta macar,cate usi are.Dar e o solutie.
Mai iti dau alta idee,mai buna ca spartul geamului. Spargi un stop de la spate, bagi mana tragi de chestia aia de urgenta, deschizi masina la spate, ai acces in toata masina.
Un stop de spate este ieftin la orice masina chiar si la alea de sute de mii.
Incearca cumva sa vezi daca nu poti desface stopu ala fara sal spargi, foloseste ceva surubelnite din plastic nu stiu incearca. Daca nu sparge stopu, pui altul dupa laughing bafta

| Robi673547 explică (pentru relian):

Am desfăcut scutul si am băgat bagat curent in circuit. Am deschis o din telecomanda intr-un minut si apoi restul.

| Robi673547 explică (pentru relian):

Am dat scutul jos, după care am i-am dat curent încât să o deschid din telecomanda. A durat 10 min tot.

| relian a răspuns (pentru Robi673547):

E bun, inseamna ca masina ta este veche, la astea noi nu ai ce curent sa le dai pe nicaeri.

| IIIshaneIII a răspuns:

O impingi pana se incarca bateriawinking

| Treaem24 a răspuns:

Ce masina si ai 2 usi si un porbagaj

| Robi673547 explică (pentru Treaem24):

Golf 5. Butuc doar la usa șoferului. Se învârte în gol butucul (stanga si dreapta).

| Romaniamafia a răspuns:

Descuie portbagajul ca ai si acolo butuc

| Robi673547 explică (pentru Romaniamafia):

Golf 5. Nu am butuc.

| Robi673547 explică:

E destul de vechelaughing 2007