| Alynush95 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare.
Azi am cumparat de la piese auto niste becuri h4 care doamna de acolo zice ca imita xenon-ul, lumineaza inspre alb nu cum lumineaza cele simple galbui, deci sunt doar becurile nu au condensatoare. Intrebarea este: e legal sa circuli cu ele?
Multumesc anticipat. Funda

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt normale.
Dureaza mai putin ca sunt supravoltate, dau lumina mai puternica si mai alba.
Am avut si eu Philips.
Si sunt ceva mai scumpe.
Acum m-am invatat minte si cumpar doar Osram.

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt becuri normale.
Doamna stie sa-si vanda marfa.

| Alynush95 explică (pentru TrăieşteClipa):

Pai a zis ca nu e legal sa se circule cu ele

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Alynush95):

Poate ai luat cu led.

| Alynush95 explică (pentru TrăieşteClipa):

Nu,nu sunt cu led, arata exact ca primul din poza https://www.google.ro/......ps?/search

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Alynush95):

Sunt normale.
Dureaza mai putin ca sunt supravoltate, dau lumina mai puternica si mai alba.
Am avut si eu Philips.
Si sunt ceva mai scumpe.
Acum m-am invatat minte si cumpar doar Osram.