| Bastanul2018 a întrebat:

Am un vw polo 2009 si am cumparat un kit xenon H 7 6000K. Am montat becurile pe faza scurta si pozitiile. La set mai am si 2 becuri ce sunt H1 ultra white, e posibil ca cele doua becuri H1 sa fie becurile de ceata? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Din cate inteleg h7 xenon sunt faza scurta si h1 este pentru faza lunga...

Oricum sa reglezi farurile la un service ca sa nu bata aiurea si sa ii orbesti pe ceilalti cu xenonul.

| Bastanul2018 explică (pentru alin131):

Ok. Eu stiam ca H1 st de ceata?

| alin131 a răspuns (pentru Bastanul2018):

Faza lunga, sau flashuri sau ceata din cate imi aduc aminte e unul si acelasi lucru.

Adica h1 le folosesti pentru ceata sau faza lunga sau flashuri catre ceilalti participanti la trafic.