| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Dețin o skoda fabia 1.2 tdi din 2011 și am o problema cu un martor de bord. Mai exact cel de indica bec ars. Culmea este ca am verificat de 5 ori toate becurile, absolut toate cât și cele de interior. Specific ca martorul apare doar când plouă afara. Care ar putea fi problema? Mulțumesc.

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, becurile pot fi bune dar sa "fure" curent pe undeva si atunci calculatorul face o conparatie cat curent trimite la becuri, sa zicem, versus cat trebuie sa consume el. Mai nou cam asa am inteles ca, calculatorul isi da seama ca ai un bec ars pe undeva. Vezi care e mai slab ca si intensitate. Daca nu, cred ca la o diagnoza poate sa-ti spuna mai exact, daca stie programul.