| anonimus2014 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, in primul an de cand ti-ai luat permisul ai voie sa iesi din tara cu masina? Cine vine cu raspunsul "da poti" il rog sa argumenteze cu un fragment de lege ceva iar cine spune "nu poti" sa argumenteze de ce.Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost mai de mult un articol in lege care nu iti dadea voie sa iesi din tara la volan daca aveai sub un an experienta. Acel articol a fost scos si restrictia nu mai conteaza.

Singura problema care poate aparea este ca tara in care vrei sa conduci sa nu ai in codul lor rutier vreo astfel de lege insa ma indoiesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti...iti dau eu voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu nu te poţi apuca să citeşti codul rutier şi restul de legislaţie, mai ales dacă eşti şofer?