| Mitroi_Alexandru_1999 a întrebat:

Am și eu o nedumerire legata de programarea la sala pentru obținerea carnetului de condus. Eu m-am programat prin decembrie la sala, am vorbit cu instructorul și m-am programat, dar nu am scris nimic la arr și nici la data de final a scolii de condus. Pot sa dau sala pe data când m-am programat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai scris nimic daca ti-ai terminat orele de condus si scoala a completat fisa ta, sa o depuna la Politie pentru testul scris.
Daca scoala nu a depus nici un act, nu poti sa mergi la examen.
verifica cu instructorul tau!

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Violleta2022):

Nu am terminat sedintele, saptamana aceasta trebuie sa ma duc sa dau acel chestionar la scoala

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mitroi_Alexandru_1999):

Pai, daca nu ai terminat scoala de sofat, cum te-ai putut programa pentru sala?
Asta se face doar dupa ce instructorul semneaza si completeaza fisa ta, ca ai completat cursul (integral) si abia dupa aceea poti sa-ti faci programare la sala. Dar marea majoritate a scolilor, fac ele proigramare pentru cursant, asa ca, vorbeste cu instructorul tau sa vezi ce metoda adopta ei.

3 răspunsuri:
| JackTh3Ripper a răspuns:

Ca sa dai sala trebuie sa termini orele de condus(sedintele) dupa te duci la unitatea de politie din zona si iti faci programare si aici depinde de ei te pot programa dupa o luna sau si mai bine si ar fi mai bine sa iti intrebi si instructorul fiecare are prejudecatile lui