| ChetreanuAlexandru15 a întrebat:

Am și eu o nelămurire.
Acum 3 luni de zile mi-a fost suspendat permisul auto intr-o localitate din apropierea Bucureștiului, Potigrafu. Astazi, conform spuselor polițistului, ar fi trebuit sa primesc permisul auto in poștă, dar bineînțeles nu l-am gasit. De unde mi-as putea recupera permisul auto? (avand in vedere si situația cu virusul, cum as putea sa procedez?)
Mentionez faptul ca sunt din Brașov.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de conducere suspendat a fost trimis la Politia Rutiera Brasov, asa ca de acolo il poti reprimi.

| Eugen80 a răspuns:

Suna prima data la Politie, departamentul permise din BV si pune-i pe ei sa s intereseze unde este permisul tau. era sarcina lor sa ajunga cel putin la ei permisul.
Eu nu stiu de Posta, ci doar ca tu trebuia sa te duci sa-l ridici de la Rutiera din judetul tau.