| Marius020202347682 a întrebat:

Am fost prins mergând cu permisul suspendat, Menționez ca nu stiam de cumulul de puncte care mi-a fost trimis prin posta ne mai locuind la aceea adresa, mi-a fost întocmit un dosar penal care nici după o Luna nu l-au trimis la judecătorie, cum pot face să accelerez lucrurile și sa imi pot recupera mai repede permisul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa expirarea suspendarii dreptului de a conduce poti merge sa-ti recuperezi permisul si apoi nu te prea intereseaza cat va tine urmarirea penala si judecata, pana ce hotararea judecatoreasca devine definitiva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face sa accelereze nimic, acum fiind la latitudinea Politiei sa faca demesurile si trebuie sa ai rabdare!
Un permis suspendat are cel putin o limita de 6 luni, deci nu ai de ce sa te grabesti ca oricum ai interdictie.